עוד מאמרים בשבילך

הריקון לא הושלם לאחר הפלה

לכל הפלה כמו לכל לידה מהלך משלה. ישנן הפלות קצרות ומהירות וישנן הפלות נמשכות. לעיתים יוצא שק ההיריון אך השיליה עדין בפנים או שיוצא תוכן מסוים אך עדין יש תוכן שנשאר ברחם. במקרה שהדימום לא פוסק והרחם מנסה להתרוקן וכמות הדם גדולה, יש לגשת לסיוע רפואי. במקרה שהדימום נחלש או פסק ועדיין יש תוכן ברחם לרוב ימליצו על קבלת סיוע רפואי וישנה גם את הדרך הטבעית.

זה טבעי שהפלה תתרחש בשני גלים, שלא הכול מתנקה תמיד בגל הראשון וזה טבעי להמתין. שארית ברחם היא הדרך של הרחם לשמור על עצמה ועל הקצב שלה. 

בהפלה השנייה שלי לאחר הדימום של החלק הארי, הלכתי לאולטרסאונד שם נאמר לי שלא כל הרחם התרוקנה וכמובן שהחלו דיבורים על כך שחייבים התערבות רפואית.

המתנה לדם הוסת על מנת שיעזור בהשלמת ריקון ההרחם מתוכן ההריון, לוקח לגוף זמן להתאזן הורמונלית לעבות את דופן הרחם ולהגיע לשלב של דימום ויסתי. החשש הוא שהזמן שיעבור יגדיל את הסיכוי לזיהום ובנוסף שהרחם לא תתרוקן במלואה ויהיה צורך בשימוש באמצעים להרחיב את צוואר הרחם ופרוצדורה הרפואית תהייה יותר פולשנית. עם זאת גם כאשר ההתערבות היא כימית על ידי כדורים בלבד, לרוב ההתכווצויות והדימום כבדים ולא תמיד כול הרחם מתנקה בהרחבה של צוואר הרחם ובגרידה.

אני בחרתי להמתין… לאחר כשבועיים או שלושה הגעתי לשלב של התכנסות פנימה, נשכבתי על המיטה, נושמת ומרפה. הנחתי ידיים על הרחם, התחברתי ללב ושחררתי את ההיריון במלואו. קודם כל ברגש, בדמיון ובמחשבה. ואכן לאחר כמה שעות החל דימום לא מאד חזק אבל גם לא חלש והרחם התרוקנה במלואה.

תנסי להתחבר לרחם שלך, להתחבר פנימה, להיפרד, לשחרר ולנקות את המרחב הרגשי והפיזי.

חוויה מפיה של אישה נוספת "הדופק נפסק בשבוע 6, בשבוע 10 החל דימום ובשבוע 11 נצפה ברחם גוש בגודל של ס"מ בערך. שלחו אותי דחוף למיון ודחקו בי לקחת ציטוטק או גרידה. הדימום הופיע לסירוגין עם כאבים ועייפות נפשית ופיזית. החלטתי להמתין למחזור, לאחר כשלושה שבועות של דימום מועט הגיע המחזור שניקה הכול ואחריו הרגשתי השלמה נפשית ופיזית. הרגשתי שהתהליך הסתיים במלואו."

אם גם לך יש רצון לרוקן את הרחם באמצעים טבעיים ולנסות למנוע התערבות כירורגית,
צרי קשר ונפעל יחד על מנת לעודד את הרחם להתרוקן.

אני מלווה נשים רבות עם שארית ברחם לאחר ציטוטק , גרידה או הליך טבעי.
יש מה לעשות על מנת להשלים את הריקון של הרחם ללא התערבות רפואית.
צרי קשר לקבלת תמיכה וכלים לריקון מלא של הרחם 
חני 052-8795249

אולי תאהבי גם:

הריקון לא הושלם לאחר הפלה

חיבור למשאבים

אהובות ויקרות,בזמנים קשים אלה,בהם אנחנו עדות לפוגרום נוראי ולאנרגיה אדירה של צער אובדן ואבל. אני שולחת תפילות ואהבהלעילוי הנשמות וחיבור לביטחון ולאדמה טובה. שנים שאני

קראי עוד »
גישת ההפלה הפעילה

גישת ההפלה הפעילה

"הכל התחיל בזמנים שידענו לכתוב בגוף שלנו לידה חיים ומוות,אבל אז שכחנו את האמנות העתיקה הזאת, ועכשיו אנחנו מנסות ביחד להיזכר…"  (מתוך הספר, "כותבת במקל

קראי עוד »