עוד מאמרים בשבילך

התאוששות וחוויות סיכום לאחר הפלה

הפלה היא תהליך המצריך הרבה מהכוחות הפיזיים והרגשיים שלנו, בדומה ללידה, גם כאן  יש צורך "במשכב לידה" ובפרק זמן בו את נחה ומחדשת את כוחותייך. הגוף והנפש צריכים להתאושש והחלקים צריכים לחזור לאט לאט למקומם. גם מבחינה פיזית, הורמונלית וגם מבחינה רגשית ונפשית. נדרשת מנוחה מרובה ותשומת לב לגוף לנפש ולרגשות שעולים.

הסיפור החברתי והמשפחתי גם תופס מקום והשאלות של אם ואיך לספר והאם ומתי לחזור לשגרה.

קחי לך זמן ככל שאת מרגישה שאת יכולה וצריכה וצרי סביבה תומכת ומבינה.

השתדלי לנוח לא להרים דברים כבדים, לשתות הרבה מים, לאכול אוכל נקי מרעלים ומיטיב עם הגוף. הרבה פירות וירקות בשלים,  תמרים, ענבים, פירות יער, חסה – עלים ירוקים (עדיף אורגניים עקב הנטייה שלהם לספוח רעלים), ומזון מחזק דם ועשיר בברזל.

טקס איסוף חלקי נשמה וסגירת עצמות, אמבט אדים לאגן, מפגש מסכם, עיסוי רחם, כל אלה יכולים לסייע לך להשלים את החוויה בצורה הרמונית ושלמה.

בסיום ההליך הטבעי נשים רבות מעידות על עליה במצב הרוח ובביטחון שלהן בגופן. הפלה שלמה יכולה להיות תהליך מעצים בו על אף הנסיבות ניהלת ועברת את המשוכה באופן מיטיב עם אמונה ויכולת.

מצרפת עדויות של נשים המסכמות את התהליך שעברו-

חווית סיכום-

*"הכאב עדין זכור לי בנפש ובגוף והוא בוודאי ילווה אותי לא פעם אבל לצדו אני מרגישה העצמה אדירה על כך שסמכתי על הגוף שלי והצלחתי לעבור תהליך שלם, מלא ועוצמתי, בלי לפחד מהכאב ומהלא נודע עם אמונה גדולה….לצד העצב, מלווה אותי הודיה גדולה ופליאה על הגוף שלי ועל הרחם שיודעת. אני מברכת על ההקשבה והתמיכה של המשפחה והחברים. כל התהליך היה עוצמתי ומעצים ממש התעלות רוחנית".

*"כל תהליך ההפלה שהתחיל בכאב ועצב גדולים גרם לי בסופו של דבר להעריך את הגוף שלי, את המשפחה שלי ואת כל מה שיש ולהודות על החיים בכל כך הרבה מובנים"

"במהלך ההפלה והדימום של הגושים הבנתי שהקצב של הגוף הוא הקצב שבו הרחם יכולה להתנקות במלואה בצורה הטובה ביותר. כל התערבות לפני שהגוף והנפש מוכנים מעלים את הסיכוי שיישארו חלקים בפנים ויהיה צורך בניתוח."

" ההמתנה וההצלחה של החיבור לגוף ולידע הקדום שזרם דרכי העצימה אותי מאד. זו חוויה שאני אזכור ללידות שלי ולחיים בכלל."

"הרגשתי גיבורה וחזקה הרגשתי שאני חלק מהטבע".

 "הקול הפנימי שלי, החיבור לרחם, לגוף שיודע ועושה את העבודה באופן מושלם, הרגשתי כמו חיה נאמנה לעצמי ולאינסטינקטים שלי. מלאה בתחושת מסוגלות ומועצמת".

" מלאה בעצב ובוכה מכל דבר, בטוחה ביכולת שלי להכיל את האובדן ולהתאבל, סומכת על הגוף שלי ועל הנפש שלי, מודה על התהליך".

במהלך העבודה שלי הגיעו אלי נשים לתהליכים לפני לידה. הנשים שחוו בעבר הפלה מעצימה וטבעית ציינו את התחושה את העוצמות שחוו בהפלה ואת התחושה שהגוף יודע, כדבר שמחזק ונותן להן ביטחון בגופן, לקראת הלידה המתקרבת. שהן יודעות שהן מסוגלות ויודעות איך מרגישה לידה כיוון שחוו משהו דומה.

אולי תאהבי גם:

הריקון לא הושלם לאחר הפלה

חיבור למשאבים

אהובות ויקרות,בזמנים קשים אלה,בהם אנחנו עדות לפוגרום נוראי ולאנרגיה אדירה של צער אובדן ואבל. אני שולחת תפילות ואהבהלעילוי הנשמות וחיבור לביטחון ולאדמה טובה. שנים שאני

קראי עוד »
גישת ההפלה הפעילה

גישת ההפלה הפעילה

"הכל התחיל בזמנים שידענו לכתוב בגוף שלנו לידה חיים ומוות,אבל אז שכחנו את האמנות העתיקה הזאת, ועכשיו אנחנו מנסות ביחד להיזכר…"  (מתוך הספר, "כותבת במקל

קראי עוד »